עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

דיבור על הדברים שקוראים בחיים
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

#7 הקושי הוא בעיני המתבונן

29/08/2015 22:36
sleepgarden
לאנשי האינטרנט היקרים שלום רב, לא העליתי הרבה זמן לפה משהו אז החלטתי להתעסק במשהו שדי מתקשר אלי בתקופה הזאת- שינויים. 
כבר דיברנו הרבה עליהם בעבר, איך צריך לקבל את האחריות שאנחנו מקבלים עם השינוי ומה לעשות עם העליות והמורדות שאנחנו חווים. אבל לא דיברנו בעצם על השינוי עצמו מה הוא אומר איך הוא מתקבל ואיך מגיבים לו.

טוב אז אני אתחיל בזה שאני חושב ששינויים הם דבר נורא טוב שאנחנו צריכים לקבל באהבה. אם כי לרוב הדעה הזאת תבוא לאנשים בדיעבד אם בכלל. לרוב אנחנו מפחדים מהשינוי בין אם הרבה או מעט, נמאס לנו שכשהחיים שלנו מסודרים ואנו יודעים מה לספק ומה לצרוך, יש "רעידת אדמה" שמשנה את חוקי המשחק. אבל לרוב לא כולם ידברו ככה.
יש לנו 3 סוגי אנשים שיקבלו שינוי בדרך אחרת:  

1) המסודר השבור- בשבילו שינוי יהיה רעידת אדמה לאחר שסידר את בית הקלפים שלו בצורה מדויקת כמו שרצה. הוא למד מה לעשות, הוא הבין איך לפעול וחשב מה יהיה הצעדים הבאים שייקח בחייו. המחשבות והפנטזיות, הרעיונות והסביבה המוכרת כולם פגשו שינוי. עכשיו משהו שתקף לכול שלושת סוגי האנשים- גודל השינוי הוא דבר סובייקטיבי.(מעבר לחו"ל יכול להיות שינוי עצום לאחד, ורק עוד שלב לאחר). ועכשיו לאותו אדם --> הוא ייקח את השינוי בין עם קטן או גדול ויעשה ממנו עצום. כזה שלא יוכל לחזור להיות עצמו, כול מה שתכנן נהרס ויהווה פתח לחרדות ופחדים. הוא היה מרוצה מהסדר הישן וההפתעה הזאת בשבילו היא בעיה.

2) הזורם הניטרלי- בשבילו שינוי יהיה משהו שיכול להיות שרצה או שלא ואפילו אולי אין לו דעה ממשית. ברגע שהוא יהיה שם הוא ינסה למצוא את עצמו ולהמשיך כרגיל בחייו בין עם בשביל לקבל נגיעות מפעם, לאסוף את השברים או סתם כי לא אכפת לו מי יודע מה, זה לא כזה יזיז לו.

3) הפתוח שמפתח- בשבילי זה השאיפה לכול דבר. הוא ייקח את השינוי וינסה למקסם (מהמילה מקסימום) את מה שהוא מקבל ומה שהוא צורך. הדבר הזה בין אם היה רצוי או לא, לא מפריע למפתח. אם כבר בשבילו שינויים זה משהו טוב מאוד, קרש קפיצה, הזדמנות. השינוי בשבילו גם עם הוא גדול ייחשב בשבילו לקטן כי הוא יידע איך להפוך אותו לכזה. 

דוגמא:
מעבר לבית ספר חדש לילד:
1) שבור- יכעס יהיה שבור נפשית, מדוכא, סגור, חושב על מר גורלו ובעצם חוסם לעצמו את האפשרות לפיתוח ואושר.
2) זורם- יתבאס אולי, יהיה חסר רגש אולי אבל בסופו של דבר יפתח לעצמו את אותם חיים כמו קודם ויזרום עם המצב לטוב ולרע.
3)המפתח- יתבאס בהתחלה אולי אך ישמח בסוף, יבין שהכול לטובה, יתעשת ויפתח את עצמו מחדש ואפילו אולי יותר.

בסופו של דבר שינוי זה אולי משהו שמשנה את הסדר ולפעמים הוא טוב ולפעמים אולי לא. אבל תראו שבדיעבד רוב השינויים הם לטובה, הם מונעים מאיתנו חיים צפויים ויוצרים עניין. בלי שינוי מסוים כמו באפקט הדומינו, לכו תדעו איפה הייתם היום ומה הייתה מידת האושר שלכם. כשאנחנו מקבלים שינוי אנחנו צריכים לדעת שאם נקבל אותה טוב ובתור הזדמנות חדשה נגיע גבוה. 

"כשאתה משנה את הצורה שבה אתה מסתכל על דברים, הדברים שאתה מסתכל עליהם משתנים." (וויין דייר)
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: