עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

דיבור על הדברים שקוראים בחיים
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

#5 מטעני עבר מעשים להווה

18/04/2015 18:46
sleepgarden
ויתור, מטעני עבר, להעיז, מחשבה יוצרת

שלום לכול אנשי האינטרנט! וברוכים השבים לבלוג שלי שעוסק במחשבות ותפישות על החיים. דברים שאני חושב שאני צריך לשפר בעצמי וחושף אותם בפניכם במאמץ לעשות את אותם עצות בשביל חיים יותר טובים. בסופו של דבר הציטוט הראשון שהבאתי בפוסט הראשון משקף את מהות הבלוג- התפישה שלנו על החיים היא מה שתוביל אותנו בדרכים שנוצרו מדרכי הפעולה והבחירה שלנו.


והיום אני אתמקד בסיבה לבחירות האלו- ניסיונות עבר, יכול להיות שהטראומות או אפילו הדברים חיוביים משפיעים עלינו עד היום במודע או בתת מודע. כלומר נכווית מהתנור כשהיית קטן ומאז אתה לא מתקרב לתנורים דולקים או נזהר מאוד בעת השימוש שחלילה לא יקרה מה שהיה פעם. יש  עוד מצבים שאנחנו חיים את העבר כאשר הם פחות ברורים ורק מהסתכלות ובחינה אנו קולטים את זה אבל לרוב לא נותנים לזה להפריע לנו כי אנחנו עדיין חושבים שזה נכון. את מסרבת לבטוח בחבר שלך כי פעם בגדו בך, אתה מפחד להתפטר כי את זוכר שתקופת האבטלה הייתה נוראית ונמשכה הרבה... וככה אנחנו מקובעים למקרה ולתוצאה אחד- נעולים על זה שאנחנו יודעים יותר טוב מכולם שאין עוד משתנים, כי אנחנו בסוף חווינו את המקרה הזה.


התחושה של אז משפיעה על התחושה של היום. אנחנו לא חושבים פתוח ובעצם ממזערים את האפשרויות שהעולם פותח לנו. הולכים על בטוח, ולא מנסים לראות אם הפעם יהיה משהו שונה. לדוגמה לא נתחיל שיחה על דברים שמעצבנים אותנו באחר כי כבר אנו צופים את הריב ואת חוסר התועלת ומשום כך נעדיף לשמור בבטן. ואלו הם התוצאות של חיים "צפויים" (למרות שהם לאו דווקא כאלה רק אנחנו חושבים שהם ככה) : שמירה בבטן, תסכול, פחד, סגירות, פסילה מראש, עצבים על שום דבר, ללכת על בטוח, אכזבה.


אולי אנחנו בנויים מהתופעה של למידה מטעויות והשלכה על העתיד, ואולי הביטוי שטיפשות זה לעשות את אותה טעות פעמיים, אבל כול אדם לפי דעתי צריך לעשות שיקולים ולחשוב על כול התרחישים לפני פסילה. בואו פתוחים לחיים ונסו ליהנות ולחיות במקום לפסול ולהיסגר. כמה פעמים יצא שחשבנו שאולי טעינו בבחירה? ולמה לא ניסינו אחרת מהבטוח? ושאולי היינו צריכים לעשות דרך חדשה?? צאו ממטעני העבר ונסו להתנהג לכול מקרה כאילו חדש וככה חייכם יהיו מגוונים ולא "בטוחים" אלא מלאי ירידות נכון... אבל גם עליות שלא הייתם חווים אם לא הייתם מעיזים.


"החולשה הגדולה ביותר שלנו נמצאת בוויתור. הדרך הבטוחה ביותר להצלחה היא תמיד לנסות רק עוד פעם אחת." (תומאס אדיסון)כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: