עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

דיבור על הדברים שקוראים בחיים
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

#3 המושלם שלא קיים

26/03/2015 19:14
sleepgarden
לחץ, פרפקציוניזם, רוגע, שלווה, תסכול

שלום לכול אנשי האינטרנט! היום אני הולך לספר לכם על בעיה שתמיד אני מרגיש שמוציאה אותי מדעתי- הפרפקציוניזם. אני תמיד מוצא את עצמי מנסה לעשות דברים מסוימים על הפן הכי טוב שיש להם. על הנייר אין פה שום בעיה אבל כאשר האדם נכנס לתחושה של עשייה על הצד הטוב ביותר הוא לרוב ימצא את עצמו נטרף מפגמים קטנים ובעיות שלא באמת יהוו חשיבות לאחרים.


תחושת ריצוי עצמי וריצוי אחרים היא לרוב הדבר העיקרי שיוצר את המרדף אחרי השלמות. "אם אני לא אראה הכי יפה לא יאהבו אותי", "אני חייבת לעשות את העבודה על הפן הכי טוב אחרת אני אאכזב אותם", אני חייב להקרין שלמות לאורחים כי דעתם חשובה לי שיראו שיש לי בית טוב ומשפחה מצוינת כי אני רוצה להיות הכי טוב. כשמבודדים את התופעה, הכול בעצם נוצר מרצון לא לאכזב או להישאר ברף מסוים ואפילו להציב אחד חדש.


אבל מהיווצרות המחשבה הזאת אנו תולים בעצמנו אחריות כבדה שבגללה כול טעות הכי קטנה יכולה להוציא אותנו מדעתנו ולהעמיד אותנו בלחצים ממשהו שיכול להיות אפילו תיאורטי שעדיין לא קרה, חזיונות והשערות קטסטרופליות של שיבושים בעבודה. כמה לחץ אנו בעצם יוצרים מהרצון והשאיפה הזאת?!

אני מוצא עצמי לרוב לחוץ מדברים כול כך קטנים וחייב שלפעמים חברים או קרובים אליי יגידו לי את הדבר הבא: "תרגע לא קרה כלום הכול פה בסדר". כי העין שלנו נגועה בפגמים מיקרוסקופיים שצופה מהצד לא רואה. לפעמים אנחנו צריכים לעשות הפסקה לשטוף את העיניים ולראות כמו הצופה מהצד. וזה לא נותן תירוץ לא לשאוף גבוה ובעצם לחיות בבינוניות ומעטה, אבל עלינו לראות כי אנו מסננים את הדברים הקטנים שלא באמת יתנו חשיבות ולרוב אלו הם שמטריפים אותנו, אלו הם שיושבים לנו על הראש ומסבים לנו לחץ שמוריד את כול הכיף מהתהליך ומהתוצאה, כי לפעמים גם כשכולם יתלהבו אנחנו נראה את התוצאה ונתמקד בפרטים המיקרוסקופיים האלה ולא נהיה מרוצים.


לסיכום האידיאל הוא משהו לא אנושי שיכול לגרום לנו לעשות דברים לא אנושיים ולהביא אותנו לתחושות ומצבי קיצון על כלום. צריך לרסן את הלחץ וליהנות המעשייה להוריד את הטפל שרודף אותנו ולהתמקד בעשייה העיקרית תוך העלמת החשש לאכזבה.


"תשלוט במוח שלך, או שהוא ישלוט בך" (בודהה) 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: