עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

דיבור על הדברים שקוראים בחיים
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

#2 קבלת (ה)אחריות

08/03/2015 12:18
sleepgarden
אחריות, קבלה

יום אחד כולנו מתעוררים לתחושה הזאת שמשהו השתנה. שינינו סטטוס בחיים שלנו שגרם לדברים שמצופים מאתנו לגדול. ובעצם יכול להיות שעבדנו קשה בשביל להגיע לאותו מקום ורצינו להיות שם אך התודעה האמיתית של המצב נכנסת כאשר רק אנחנו נכנסנו לתוך המקום החדש, בין אם זה קידום בעבודה ילד חדש שהגיע למשפחה, התפטרות שמובילה לאבטלה ואפילו אימוץ כלב -כול אלו הם דברים שאנו צריכים לקבל עליהם אחריות.


אם יש משהו שהחיים מלמדים אותנו מהרגע שנולדנו הוא שהחיים לא יעשו קלים כמו שכולם תמיד חושבים (אם אקבל קידום ארוויח יותר כסף ואז יהיה לי יותר קל) מהרגע שאתה נולד מתווספות לך אחריויות נוספות- אל תלכלך ,תתחיל ללכת ולא לזחול, תתנהג טוב תוציא ציונים טובים וככה וככה עד הנצח בין אם אתה תינוק או מבוגר תמיד תהיה לך רשימה של דברים שאתה צריך לפתח.

ולפעמים אנשים שוכחים שאחריות היא משהו שמסמל קדמה ולמרות היותו דבר שתופס אותנו לפעמים למצבי קיצון, הוא עדיין דבר מבורך. בנוסף שינוי הסטטוס לאו דווקא יוביל לדברים קלים בחיים ולכן עלינו לעשות את השיקולים שלנו לפני שניכנס עמוק למצב וכמובן שיש הבדל בין לדבר לבין להרגיש.

העבודה החדשה שקיבלת אולי תגרום לך להרוויח הרבה אבל תראי פחות את ילדייך והאם זה משתלם או לא? מה את/ה תחוש/י כשבאמת לא תהיו שם...


אז כן התעוררנו למציאות חדשה והרבה דברים יכולים להשתנות. אך חובה לזכור כי חיים ללא אחריות אולי משחררים ומוציאים אותנו לחופשי אבל איזה חיים משעממים הם יכולים להיות, איזה חוסר משמעות יהיה לנו ואנחנו נהיה לאחרים. עלינו להשלים ולקבל את האחריות החדשה ואם הסכמנו ששם אנחנו צריכים להיות, לקחנו את הסיכונים והתוצאות בחשבון, ואפילו עבדנו בשבילה - עלינו גם להעריך אותה ואותנו על זה שהצלחנו


"אם כוח גדול באה גם אחריות גדולה" (בן פארקר, ספיידרמן)

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: